СпортБарсина класика

Joван Јоцић3. маја 2019.1 min

СКОРО ПА РУТИНСКИ!

Фудбалери Барселоне су без већих проблема савладали Ливерпул у првом мечу полуфинала Лиге шампиона резултатом 3:0.

Овом победом Барса је дефинитивно отшкринула врата финала најквалитетнијег клупског такмичења на свету и само неко чудо Ливерпула, наредне недеље на „Енфилду“ може је спречити да се бори за шести наслов првака Европе.

Каталонци су повели у 26. минуту голом Суареза. Добру акцију започео је Видал, лопта је после пар додавања дошла до Ђордија Албе на левом боку, уследио је прецизан центаршут по земљи у казнени простор Ливерпула, где се најбоље сналази Суарез за 1:0.

Начин на који је Суарез прославио гол против некадашњег клуба, превише еуфорично и без респекта, показао је да Уругвајац баш и „не хаје“ због чињенице да је до пре коју годину био велики идол навијача „Редса“.

Ливерпул је након вођства домаћина успео да консолидује игру и у пар наврата је озбиљно запретио Барсином голу. Имали су Енглези неколико прилика да извуку живу главу из предстонице северне шпанске покрајине, али једноставно није им се дало. Но, кад већ они нису знали и могли, има ко јесте. И знао, и могао и хтео: Лео Меси.

Магични Аргентинац ступа на сцену у последњих педнаестак минута меча. Прво је у 75. минуту уз помоћ Суареза и пречке дао прилично „лак гол“ за 2:0, а онда 7 минута касније права чаролија.

Играо се 82. минут, слободан ударац са добрих 30 метара од врата Ливерпула, шут „Барсине десетке“ преко живог зида за гол, који је дао најбољи одговор свима који се још увек питају: „Да ли је Лео Меси најбољи фудбалер свих времена“?

Лео Меси Барселона Ливерпул

Лео Меси је са два поготка против Ливерпула дошао до укупно 600 голова у дресу Барселоне у свим такмичењима

Реванш меч Ливерпула и Барсе игра се 7. маја на „Енфилд роуду“. Победник овог двомеча у финалу 64. издања Лиге шампиона (некада Купа шампиона) заказаном за 1. јун на стадиону „Ванда Метрополитано“ у Мадриду, играће са бољим тимом другог полуфиналног пара који чине Ајакс и Тотенхем.